29 Mart 2016 Salı

Bir Dizi Tavsiye



Leyla İle Mecnun, Kardeş Payı, İşler Güçler, Ben De Özledim gibi dizileri görmekle şereflendi ekranlarımız. Bunlar televizyonlarımızda gördüğümüz absürd dizilerdi. Şuan hala ilk olma ünvanını taşıyorlar başarılı geçmişlerinde. 

Jenerasyon itibariyle kendisine yetişemediğim bir dizi var. Kıyıda köşede kalmış ve muhtemelen değeri bilinmemiş veya bilinmek istenmemiş ya da bilinememiş bir absürd dizi örneği daha var ki eğer adını ilk kez duyuyorsanız ona daha önce rastlamadığınıza tıpkı benim gibi hayıflanacaksınız.

 Onun adı: Varsayalım İsmail.


Bence ülkemizdeki ilk absürd dizi örneğidir. Hatta İşler Güçler dizisine bu karakter konuk da olmuştur. Buyrun linki: https://www.youtube.com/watch?v=DLroRpkU1ng

Karakteri Ferhan Şensoy canlandırıyor. Günümüze sadece 13 bölümü kalmış. TRT'nin 2. kanalı kurulma aşamasında test yayınındayken burada yayınlanmış. 1986 yapımı. Efsane oyuncular var. Derya Baykal, Baykal Kent, Zuhal Olcay, Bülent Kayabaş, Erol Günaydın gibi efsaneler Ferhan Şensoya eşlik ediyor. Bölümler ortalama 10-15 dk. Çok akıcı. Ferhan Şensoy'un usta kalemine saygı duruşunda bulunmadan geçemiyorsunuz. Olaylarda hayalle gerçek iç içe. Ama varın hikayeyi siz kendiniz keşfedin. En başta da dediğim gibi bence Varsayalım İsmail bir ilktir.

Size diziyi izleyebileceğiniz bir link vereyim: https://www.youtube.com/watch?v=B5F1NJjvUQo&list=RDB5F1NJjvUQo#t=0

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder