11 Temmuz 2016 Pazartesi

Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?Meğer yıllardır bunu bekliyormuşuz. Herhalde teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi budur 90 nesli için. Pokemon Go çıktı. Oyunla yeni tanışanların kafasındaki sorulara yanıt olması için bu yazıyı yazmak istedim.

1. Nasıl pokemon yakalarım?

Pokemonlar yolda izde karşınıza çıkabilir. Karşı karşıya geldiğinizde üzerine poketopu atmak suretiyle yakalayabilirsiniz.

Dikkat edin CP'si yani COMBAT POWER'i yüksek olan pokemonları elinizden kaçırma ihtimaliniz var.

Ayrıca her attığınızda yakalayamayabilirsiniz. Poketoplarınız da sonsuz değil. Bitebiliyor.

2. Poketopları nerden bulabilirim?

Haritada işaretli POKESTOP alanlarına gidip oradan alabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanlarda posion, revive ve yumurta itemlerinin de düşme ihtimali var. Onları toplayıp keyifle maceranıza devam edebilirsiniz.

3. Yumurta buldum napıcam?

yumurtaları size bedava verilen egg incubator kaplarının içine yerleştirip size belirtilen mesafeyi kat ederek pokemonunuzun çıkmasını sağlamalısınız. Mesela ben 2 Km yürüyerek Caterpie elde ettim. Şu an yeni yumurtam için 5 Km yürümem gerekiyor.

4. Posion, incense ve revive itemleri ne işe yarar?

Posion tamamen gücünü kaybeden pokemonunuzu iyileştirir. Pokestoplardan elde edebilirsiniz. Incense itemi oyunun başında 2 adet size veriliyor. Sorası paralı. Bu da yarım saat boyunca etkili ve etrafınızda pokemon çıkma ihtimalini arttırıyor.

5. Nasıl savaşırım?

Haritada bazı alanlar GYM olarak belirlenmiş. Buralara gitmeniz gerekiyor. Salon liderini yenerek burayı ele geçirebilirsiniz. Peki savaş esnasında napacaksınız? Ekrana sürekli tıklayın. Bu pokemonnuzun saldırmasını sağlar. sağa sola kaçarak da savunma yapmış oluyorsunuz.

Herkese iyi eğlencelerHiç yorum yok:

Yorum Gönder